Zadaniem projektu AIMED jest wzmocnienie akademickiego wymiaru wymiany studenckiej w ramach programu Erasmus+ oraz innych oferujących możliwość odbycia części studiów w uczelni zagranicznej. Celem prac naszego partnerstwa przez dwa najbliższe lata będzie stworzenie platformy, która pomoże studentom dokonać wyboru kierunku mobilności, pozwoli porównać przedmioty oraz ułatwi proces tworzenia planu studiów w uczelni partnerskiej. Projekt platformy będzie oparty o szczegółową analizę wymagań studentów ,jeśli chodzi o wybór uczelni za granicą. Partnerzy przeprowadzą badania w formie grup fokusowych ze studentami, którzy już odbyli mobilności, jak również z tymi, którzy dopiero mają to w planach. Dzięki temu platforma będzie narzędziem odpowiadającym na realne potrzeby osób, do których jest kierowana. Dodatkowo, uczelnie wyższe otrzymają przewodnik wyjaśniający w jaki sposób korzystać z platformy.